Witamy w naszej domowej hodowli psów rasy Cavalier King Charles Spaniel.
Trochę o naszej hodowli... Psy były w naszym domu zawsze - były po kolei owczarek niemiecki, dog niemiecki, sznaucer olbrzymi, jamnik i oczywiście przewinęło się parę uroczych mieszańców. Parę lat temu, po przestudiowaniu nie jednego opracowania na temat psów i ich hodowli, po przeprowadzeniu wielu rozmów z hodowcami, biorąc pod uwagę nasze warunki w domu, dokonaliśmy świadomego wyboru.
    Zabrzmiało bardzo poważnie..... ale tak naprawdę nasz wybór nie był do końca jedynie wyborem z rozsądku. Tak naprawdę był to wybór z rozsądku i z miłości - bo jak można nie zakochać się w tych zwariowanie uroczych pieskach.

[Rozmiar: 10496 bajtów]
Wiosną 2005 roku w naszym domu pojawiły się dwie suczki - siostry CARMEN i CECILLE z czeskiej hodowli Severni Kralovstvi Pani Kamili Tomaszkowej. Carmen - triokolor - najstarsza z miotu i Cecille - blenheim - najmłodsza. Obie totalnie zwariowane i kochane jednocześnie przez wszystkich.
I tak zaczeła się nasza przygoda z Cavalierami .... wystawy, poszukiwania ojca dla szczeniąt, oczekiwanie na maluchy, wychowywanie szczeniaków, szukanie odpowiedzialnych nabywców szczeniąt ...

      Nasza hodowla jest hodowlą domową, co oznacza, że nasze psy mieszkają razem z nami w domu, a nie w osobnych kojcach przy płocie. Szczeniaki dorastają w naszym domu i od maleńkości uczą się swoich obowiązków, co sprawia, że kiedy trafią do swoich nowych właścicieli, nie będą zdziwione widokiem fotela, czy telewizora. Jest też większa szansa, że zastanowią się parę razy zanim zjedzą najnowsze buciki swojej Pani. ... hmmm ... ten ostatni argument jest chyba jednak wysunięty trochę na wyrost, ponieważ Cavalierki generalnie lubią bawić się bucikami i wszystkim, co gdzieś przypadkiem znajdzie się w ich otoczeniu. Ważne jest, aby socjalizacja szczeniąt przebiegała prawidłowo, w warunkach zbliżonych do takich, w jakich pieski będą później mieszkały, tym bardziej że Cavaliery są psami ze swej natury bardzo towarzyskimi i dla swojego Pana zrobią wszystko.

      Nasza hodowla nosi przydomek "Love me FCI" i oficjalnie została zarejestrowana jesienią 2006 roku. Jesteśmy członkiem Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Rybniku. A to jest zdjęcie z pierwszej naszej wystawy - w Chorzowie, na której byliśmy z naszymi psami.

Rozmiar: 74804 bajtów... a to nasz domek ... latem ... zimą

[Rozmiar: 35275 bajtów]

[Rozmiar: 35275 bajtów]


.